Samtec Inc. DW-27-20-L-T-595
Part No.:
DW-27-20-L-T-595
Shipping
DW-27-20-L-T-595 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.425" (10.800mm)
Length - Stack Height:
0.595" (15.113mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)