Samtec Inc. DW-27-20-L-T-580
Part No.:
DW-27-20-L-T-580
Shipping
DW-27-20-L-T-580 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.440" (11.176mm)
Length - Stack Height:
0.580" (14.732mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)