Samtec Inc. DW-27-19-F-T-995
Part No.:
DW-27-19-F-T-995
Shipping
DW-27-19-F-T-995 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height:
0.995" (25.273mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)