Samtec Inc. DW-27-19-F-T-1010
Part No.:
DW-27-19-F-T-1010
Shipping
DW-27-19-F-T-1010 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height:
1.010" (25.654mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)