Samtec Inc. DW-27-14-L-T-920
Part No.:
DW-27-14-L-T-920
Shipping
DW-27-14-L-T-920 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height:
0.920" (23.368mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)