Samtec Inc. DW-27-14-L-T-895
Part No.:
DW-27-14-L-T-895
Shipping
DW-27-14-L-T-895 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.425" (10.800mm)
Length - Stack Height:
0.895" (22.733mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)