Samtec Inc. DW-27-12-L-T-510
Part No.:
DW-27-12-L-T-510
Shipping
DW-27-12-L-T-510 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.410" (10.414mm)
Length - Stack Height:
0.510" (12.954mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)