Samtec Inc. DW-27-12-L-T-505
Part No.:
DW-27-12-L-T-505
Shipping
DW-27-12-L-T-505 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.415" (10.541mm)
Length - Stack Height:
0.505" (12.827mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)