Samtec Inc. DW-27-12-L-T-475
Part No.:
DW-27-12-L-T-475
Shipping
DW-27-12-L-T-475 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.445" (11.303mm)
Length - Stack Height:
0.475" (12.065mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)