Samtec Inc. DW-26-20-L-T-605
Part No.:
DW-26-20-L-T-605
Shipping
DW-26-20-L-T-605 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.415" (10.541mm)
Length - Stack Height:
0.605" (15.367mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)