Samtec Inc. DW-26-20-L-T-600
Part No.:
DW-26-20-L-T-600
Shipping
DW-26-20-L-T-600 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.420" (10.668mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)