Samtec Inc. DW-26-20-L-T-590
Part No.:
DW-26-20-L-T-590
Shipping
DW-26-20-L-T-590 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.430" (10.922mm)
Length - Stack Height:
0.590" (14.986mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)