Samtec Inc. DW-26-20-L-T-575
Part No.:
DW-26-20-L-T-575
Shipping
DW-26-20-L-T-575 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.445" (11.303mm)
Length - Stack Height:
0.575" (14.605mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)