Samtec Inc. DW-26-14-L-T-875
Part No.:
DW-26-14-L-T-875
Shipping
DW-26-14-L-T-875 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.445" (11.303mm)
Length - Stack Height:
0.875" (22.225mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)