Samtec Inc. DW-26-12-L-T-485
Part No.:
DW-26-12-L-T-485
Shipping
DW-26-12-L-T-485 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.435" (11.049mm)
Length - Stack Height:
0.485" (12.319mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)