Samtec Inc. DW-25-20-L-T-645
Part No.:
DW-25-20-L-T-645
Shipping
DW-25-20-L-T-645 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.375" (9.525mm)
Length - Stack Height:
0.645" (16.383mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)