Samtec Inc. DW-25-20-L-T-565
Part No.:
DW-25-20-L-T-565
Shipping
DW-25-20-L-T-565 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.455" (11.557mm)
Length - Stack Height:
0.565" (14.351mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)