Samtec Inc. DW-25-13-S-D-756
Part No.:
DW-25-13-S-D-756
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-25-13-S-D-756 Information
Number of Positions:
50
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.364" (9.246mm)
Length - Stack Height:
0.756" (19.202mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)