Samtec Inc. DW-24-19-L-T-795
Part No.:
DW-24-19-L-T-795
Shipping
DW-24-19-L-T-795 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.425" (10.800mm)
Length - Stack Height:
0.795" (20.193mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)