Samtec Inc. DW-24-19-L-T-785
Part No.:
DW-24-19-L-T-785
Shipping
DW-24-19-L-T-785 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.435" (11.049mm)
Length - Stack Height:
0.785" (19.939mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)