Samtec Inc. DW-24-19-L-T-780
Part No.:
DW-24-19-L-T-780
Shipping
DW-24-19-L-T-780 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.440" (11.176mm)
Length - Stack Height:
0.780" (19.812mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)