Samtec Inc. DW-24-13-L-T-685
Part No.:
DW-24-13-L-T-685
Shipping
DW-24-13-L-T-685 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.435" (11.049mm)
Length - Stack Height:
0.685" (17.400mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)