Samtec Inc. DW-24-13-L-T-675
Part No.:
DW-24-13-L-T-675
Shipping
DW-24-13-L-T-675 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.445" (11.303mm)
Length - Stack Height:
0.675" (17.145mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)