Samtec Inc. DW-24-13-L-T-665
Part No.:
DW-24-13-L-T-665
Shipping
DW-24-13-L-T-665 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.455" (11.557mm)
Length - Stack Height:
0.665" (16.891mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)