Samtec Inc. DW-24-13-L-T-655
Part No.:
DW-24-13-L-T-655
Shipping
DW-24-13-L-T-655 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height:
0.655" (16.637mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)