Samtec Inc. DW-23-19-L-T-800
Part No.:
DW-23-19-L-T-800
Shipping
DW-23-19-L-T-800 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.420" (10.668mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)