Samtec Inc. DW-23-19-L-T-770
Part No.:
DW-23-19-L-T-770
Shipping
DW-23-19-L-T-770 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.450" (11.430mm)
Length - Stack Height:
0.770" (19.558mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)