Samtec Inc. DW-23-19-L-T-765
Part No.:
DW-23-19-L-T-765
Shipping
DW-23-19-L-T-765 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.455" (11.557mm)
Length - Stack Height:
0.765" (19.431mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)