Samtec Inc. DW-22-14-G-T-1250
Part No.:
DW-22-14-G-T-1250
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-22-14-G-T-1250 Information
Number of Positions:
66
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height:
1.250" (31.750mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)