Vishay Sfernice DTO035C7R500FTE3
Part No.:
DTO035C7R500FTE3
Description:
DTO 35 C 7U5 1% TU50 E3
Shipping
DTO035C7R500FTE3 Information
Resistance:
7.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
35W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.323" L x 0.287" W (8.20mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)