Vishay Sfernice DTO035C10002FTE3
Part No.:
DTO035C10002FTE3
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Description:
DTO 35 C 100K 1% TU50 E3
Shipping
DTO035C10002FTE3 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
DTO35
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
35W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
TO-252 (DPAK)
Size / Dimension:
0.323" L x 0.287" W (8.20mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)