DSC1123AI1-156.2500T.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | DSC1123AI1-156.2500T |
| Manufacturer | Dallas Semiconductor |
| Series | DSC1123 |
| Package/Case | 6-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Obsolete |
| Base Resonator | MEMS |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 156.25 MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | LVDS |
| Voltage - Supply | 2.25V ~ 3.63V |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 32mA |
| Ratings | AEC-Q100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 4-VDFN (3.2x2.5) |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |
The following parts include "DSC1123AI1-156.2500T" in Silicon Labs DSC1123AI1-156.2500T.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.