DSC1122BI2-150.0000T.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | DSC1122BI2-150.0000T |
| Manufacturer | Dallas Semiconductor |
| Series | DSC1122 |
| Package/Case | 6-SMD, No Lead |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Obsolete |
| Base Resonator | MEMS |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 150 MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | LVPECL |
| Voltage - Supply | 2.25V ~ 3.6V |
| Frequency Stability | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 58mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 4-VDFN (3.2x2.5) |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |
The following parts include "DSC1122BI2-150.0000T" in Silicon Labs DSC1122BI2-150.0000T.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.