Eaton - Electronics Division DRA125-471-R
Part No.:
DRA125-471-R
Description:
FIXED IND 470UH 826MA 790MOHM SM
Shipping
DRA125-471-R Information
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
826 mA
Current - Saturation (Isat):
1.006A
DC Resistance (DCR):
790mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)