Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | DK-DDFA-CSRA6620-4.80-1A |
| Manufacturer | Qualcomm |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Amplifier Type | Class D |
| Output Type | 4-Channel (Quad) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 80W x 4 @ 4Ohm |
| Voltage - Supply | 31.5V |
| Utilized IC / Part | CSRA6620 |
| Contents | Board(s), Cable(s), Accessories |
The following parts include "DK-DDFA-CSRA6620-4.80-1A" in Silicon Labs DK-DDFA-CSRA6620-4.80-1A.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.