Connor Winfield DGOF5S3-010.0M
Part No.:
DGOF5S3-010.0M
Manufacturer:
Connor Winfield
Category:
Oscillators
Package:
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Description:
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ HCM TTL
Shipping
DGOF5S3-010.0M Information
Manufacturer:
Connor Winfield
Series:
DGOF
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
OCXO
Frequency:
10 MHz
Function:
Output:
HCMOS, TTL
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±250ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
300mA
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.815" L x 0.510" W (20.70mm x 12.95mm)
Height - Seated (Max):
0.400" (10.16mm)