Murata Electronics DFE322512F-R47M=P2
Part No.:
DFE322512F-R47M=P2
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
FIXED IND 4.8A 23 MOHM SMD
Shipping
DFE322512F-R47M=P2 Information
Series:
DFE322512F
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Metal
Inductance:
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.8 A
Current - Saturation (Isat):
6.7A
DC Resistance (DCR):
23mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)