Murata Electronics DEF1XLH330JN3A
Part No.:
DEF1XLH330JN3A
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 33PF 6.3KV SL RADIAL
Shipping
DEF1XLH330JN3A Information
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
DEF
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
6300V (6.3kV)
Temperature Coefficient:
SL
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)