Murata Electronics DEF1XLH100JA3B
Part No.:
DEF1XLH100JA3B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 10PF 6.3KV SL RADIAL
Shipping
DEF1XLH100JA3B Information
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
DEF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
6300V (6.3kV)
Temperature Coefficient:
SL
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)