Murata Electronics DEC1X3J390JA3B
Part No.:
DEC1X3J390JA3B
Description:
CAP CER 39PF 6.3KV SL RADIAL
Shipping
DEC1X3J390JA3B Information
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
6300V (6.3kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)