Murata Electronics DEC1X3J151JC4B
Part No.:
DEC1X3J151JC4B
Description:
CAP CER 150PF 6.3KV SL RADIAL
Shipping
DEC1X3J151JC4B Information
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
6300V (6.3kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max):
0.748" (19.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)