Diodes Incorporated DDZX30D-7
Part No.:
DDZX30D-7
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Description:
DIODE ZENER 30V 300MW SOT23-3
Shipping
DDZX30D-7 Information
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
30 V
Tolerance:
±3%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
55 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 23 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C