Diodes Incorporated DDZ30DS-7
Part No.:
DDZ30DS-7
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
DIODE ZENER 30V 200MW SOD323
Shipping
DDZ30DS-7 Information
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
30 V
Tolerance:
±2.5%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
55 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 23 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C