Amphenol ICC (FCI) DCM37S732N
Part No.:
DCM37S732N
Description:
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
Shipping
DCM37S732N Information
Packaging:
Bulk
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps):
7.5A per Contact
Backset Spacing:
0.318" (8.08mm)