Amphenol ICC (FCI) DCM37P832N
Part No.:
DCM37P832N
Description:
CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SOLDER
Shipping
DCM37P832N Information
Packaging:
Tray
Connector Type:
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps):
7.5A per Contact
Backset Spacing:
0.406" (10.30mm)