Delevan DC630R-822M
Part No.:
DC630R-822M
Description:
FIXED IND 8.2UH 10A 9 MOHM TH
Shipping
DC630R-822M Information
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
10 A
Current - Saturation (Isat):
24A
DC Resistance (DCR):
9mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max):
0.830" (21.08mm)