Delevan DC630R-392M
Part No.:
DC630R-392M
Description:
FIXED IND 3.9UH 12.3A 6 MOHM TH
Shipping
DC630R-392M Information
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12.3 A
Current - Saturation (Isat):
34.5A
DC Resistance (DCR):
6mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max):
0.830" (21.08mm)