Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | DC012D-2G-B-3000K |
| Manufacturer | Sunpark |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Type | LED Module |
| Color | White, Warm |
| CCT (K) | 3000K |
| Wavelength | - |
| Configuration | Round, Plug and Play |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | 1340lm (Typ) |
| Current - Test | - |
| Temperature - Test | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 120V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - |
| Current - Max | - |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 |
| Viewing Angle | - |
| Features | - |
| Size / Dimension | 317.50mm Dia |
| Height | 96.52mm |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Lens Type | Domed |
The following parts include "DC012D-2G-B-3000K" in Silicon Labs DC012D-2G-B-3000K.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.