Amphenol ICC (FCI) DBV9W4S500H30LF
Part No.:
DBV9W4S500H30LF
Description:
CONN D-SUB RCPT 9POS R/A SOLDER
Shipping
DBV9W4S500H30LF Information
Mounting Type:
Through Hole, Right Angle
Material Flammability Rating:
UL94 V-0
Current Rating (Amps):
7.5A, 30A
Backset Spacing:
0.406" (10.30mm)