Amphenol ICC (FCI) DBO9W4S500G40LF
Part No.:
DBO9W4S500G40LF
Description:
CONN D-SUB RCPT 9POS R/A SOLDER
Shipping
DBO9W4S500G40LF Information
Number of Positions:
9 (5 + 4 Power)
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B) - 9W4
Current Rating (Amps):
7.5A, 40A
Backset Spacing:
0.406" (10.30mm)